Jumta segums un tā daudzveidība mūsdienīgajā pasaulē

Jumta konstrukcijas veidi un vēl tieši jumta segums jau var būt tik dažāds, ka bieži vien ieved maldināšanā nepieredzējušos celtniekus ar to dažādību. Skatoties, kādi tad pastāv jumta konstrukcijas veidi, pašmāju būvniekam uzreiz būs neiespējami saprast, kas tad konkrēti ir nepieciešams nākotnes mājas jumtam kā arī, ko tieši ir lietderīgi izvēlēties konkrētā gadījumā. Bez tam pircēji vēlās, tomēr, lai jumts būtu ne tikai glīts, taču arī spēcīgs, izturīgs pie tam atbilstu visām normām. Dizaina daudzveidība ļauj dizaineriem pielietot fantāziju un īstenot visus neparedzamākos variantus.

Jumts mājai un tā konstrukcijas veidi

Dzīvojamās mājas kā arī cita tipa ēkas mēdz būt ar tiešām diezgan atšķirīgiem jumtiem, sākot ar to parastāko plakano jumta konstrukciju, bet visbeidzot ar pārdomātām konstrukcijas formām. Jumta konstrukcijas, kas tiek dēvētas kā plakanais veids, ir izdevīgākais variants, šeit jumta uzstādīšana tiešām ir saprotama, bet jumts jau var būt lietots piemēram, kā atpūtas terase, kas protams būs pluss. Bet tā kopšana tomēr ir darbietilpīga, tā kā sniegs un lietus nepazūd tik viegli, kā slīpiem jumtiem. Jumta konstrukcija varētu būt divslīpju, vienslīpes,kā arī dažnedažādu citu stilu un to apvienojumu. Taču jāsaprot galvenā atziņa, ka, jo vairāk uz viena majas jumta dažnedažādu variāciju, jo dārgāka būs tās uzstādīšana un jumta siltināšana.

Jumta spāres un kopnes – pamata atšķirības

Plānojot to, kāda būs jumta konstrukcija, atveras milzīgs jumta seguma klāsts kā arī dažādība. Sijas, jumta spāres vai pieņemsim kopnes, kāda ir īstā izvēlēšanās? Sijas pielieto, lai balstītu jumta spāres, bet šāda jumta uzlikšana aizņem daudz laika. Savukārt kopnes ir jau pirms tam ražota jumta konstrukcija. Jumta kopnes atbalsts būs ārējās sienas vai arī iekšējas sienas, kas ir nesošās. Kopnes atšķirībā no jumta spāres tiek ievestas tieši uz objektu jau gatavas, līdz ar to tiks saglabāts laiks, ko aizņem pati jumta uzstādīšana. Un pēc tam droši var vērsties klāt tieši pie tādas darbības, kā jumta siltināšana un tad pabeigt to svarīgo būvniecības daļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *