LĪDZEKĻI REHABILITĀCIJAS UZLABOŠANAI.

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ja cilvēks jūtas fiziski slikti, tad arī emocionālā labsajūta, darba spējas un ikdienas gaitas tiek būtiski ietekmētas un traucētas. Šādos brīžos būtiska neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Dažāda tipa rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos brīžos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Piem., ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķermeņa pašsajūtai būs kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes.

Ienāc – https://dynasty.lv/collections/ortozes-bandazas-jostas

Topošās māmiņas bez šaubām novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja būtiska mazliet nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda veida ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām.

KUR PIRKT KOMPRESIJAS APĢĒRBU KĀ ARĪ ZEĶES?

Dažāda tipa kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Lielu popularitātes blīvumu varam vērot sportistu un aktīvās atpūtas piekritēju vidū, kuri zem brīvā laika apģērba, pavelk kompresijas apģērbu. Kompresijas apģērbs palielina asinsriti noslogotajās ķermeņa zonās, tādā veidā atslogojot muskuļus un saites no slodzes, kas dienas beigās var radīt diskomfortu un nogurumu. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos interneta veikalos, kas nodrošina šāda un līdzīga tipa aksesuārus. Tautā parasti tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc dažādu vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības bez šaubām novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

KĀDĀ SITUĀCIJĀ VAJADZĪGS IEGĀDĀTIES ORTOZES?

Pēc dažāda tipa operācijām, traumām, vai arī iedzimtām problēmām, var rasties vajadzība pēc ortozēm, kas palīdzētu atjaunot dažāda tipa ķermeņa funkciju, vai kalpotu kā fiziska rakstura atbalsts vairāku ikdienas darbu paveikšanai. Ortozes var iedalīt sporta un medicīniskajās. Kā jau pēc nosaukuma var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Pastāv dažāda veida ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Pirms atbilstošu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar funkcionālo speciālistu, lai saprastu kāda tipa ortozes ir vajadzīgas, jo nepiemērota terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *