Virtuves mēbeles uz pasūtījumu

Musdienīgs, skaists, efektīvi izplānots virtuves vizuālais izskats droši vien ir katras namamātes sapnis kā arī tās nelielā paradīze mājā. Senāk, kad cilvēki nesen sāka būvēt mājas ar visām ērtībām, virtuve kopā ar ēdamistabu pārvērtās par mājas galveno vietu, katrs mājas iemītnieks centās uzturēties tikai šeit, jo te bija siltāks kā arī labāk. Gadiem ejot, krāsnis tika aizvietotas ar modernām plītīm, milzīgos un rupji darinātos galdus kā arī citas virtuves mēbeles aizvietoja praktiskas mēbeles virtuvei, bet traukus no māla – itriecienizturīgie, taču virtuves loma mājoklī neizmainījās. Virtuve kopā ar ēdamistabu joprojām ir un būs mājinieku uzturēšanās mājvietas kodols, pie tam neliela ērtuma un mājīguma apvienojums. Tāpēc, kad ir nepieciešama pavisam jauna virtuve, ir diezgan rūpīgi jāpieiet pie jautājuma, kur lai pirkt jaunas mēbeles.

Kāds ir paredzēts virtuves mēbeļu dizains un plānojums?

Plānojot, kāds tieši varētu būt Jūsu virtuves stils, būtiski ir vispirms pievērsties jautājumam konkrēti par virtuves iekārtas izvietojumu. Tas ir saistīts kopā ar virtuves īpašībām un izmēriem. Telpai ir L veida forma – šeit virtuves mēbeles būs novietotas pie sienas, kura veido L burtu. Šis veids piemērots kvadrātveida un nelieliem mitekļiem. Mēbeles ar U veida izkārtojumu – virtuves iekārtas būs novietotas telpas trīs malās, veidojot sava veida nišu maltītes gatavošanai. Šis variants paredzēts plašiem dzīvokļiem. Pie tam virtuvi, kura ir savienota ar istabu, bieži vien, izdomājot virtuves dizainu, pasūta arī kumodi un TV galdu tada pašā stilā. Lineārs virtuves dizains – perfekti piemērots šaurām istabām vai arī vienkārši mazām telpām. Šinī gadījumā visa virtuves mēbeles izvietojas gar vienu no sienām. Rinda ar divām kārtām – 2 lineāras mēbeles sistēmas tiek novietotas pa divām sienas pusēm, kas ir viena otrai pretīm. To pielieto iegarenās telpās, bet diezgan ietilpīgās telpās, diemžēl šinī variantā būs nozīmīgs negatīvais moments, tas izpaužas tajā, ka šeit nav paredzēti virtuves galdi vai krēsli. Virtuves iekārtas kopā ar salas galdu sastāv no papildus mēbelēm, virtuves mēbeles, kas izvietotas pie sienas un vēl centra daļas, kurā tiek izvietota sala, kuru pielieto gan kā gatavošanas vietu, kā arī tā spēlē virtuves galda lomu. Sala ir ļoti interesants variants, piemēram, virtuves izlietnes izvietošanai. Ar šo variantu iztelei var nebūt robežu, diemžēl tas ir iespējams tikai lielās virtuvēs.

Kādus tad materiālus izvēlēties, kad tiek pasūtīta virtuves iekārta?

Virtuves iekārtas kompleksā vienlaikus būs izmantoti dažādi ražošanas materiāli, tā kā tā atsevišķās sastāvdaļas tiek domātas atšķirīgiem nolūkiem. Virtuves mēbeles elementus iespējams sagrupēt šāda veida grupu kategorijās – korpuss un fasādes, furnitūra, pati darba virsma kā arī virtuves paneļi. Virtuves mēbeļu fasāde un korpuss parasti ir ražoti no koka vai arī tā izejmateriāliem (MDF un skaidu plātnes). Tiem būs laba kvalitātes un cenas kombinācija. Liela daļa mēbeles , kas ir no budžeta kategorijas tiek ražotas izmantojot MDF un skaidu plātnes. Starp trim galvenajiem materiāliem, no kuriem tiks izgatavotas tieši darba virsma virtuvē, būs koks, tas ir ārējai videi draudzīgs, moderns virtuves dizains, kurš nekad neiziet prom no modes, keramiskās flīzes, taču šis variants tiek pielietots reti. Trešais materiāls tad ir dabiskais akmens (dabiskais marmors, granīts, kvarca aglomerāts), kas nenolietosies ļoti ilgu laiku. Virtuves paneļi ir virtuves daļa, kurai jābūt ražotai izmantojot viegli mazgājamus materiālus, kas var izturēt pastāvīgu saskarsmi ar sadzīves ķimikālijām pie tam nereaģē uz temperatūras paaugstināšanos. Visbiežāk virtuves paneļi tiek novietoti gar visu mēbeļu kompleksu, notverot izlietni, darba zonu kā arī sienas. Tieši šīs trīs zonas ir nosauktas par netīrākajām. Virtuves paneļi tiks izgatavoti ar keramiskām flīzēm, mozaīkas vai arī mozaīkas flīzēm, metāla, kur virtuves iekārtas paneļi tiek taisīti no nerūsējošā tērauda, un virtuves paneļi no dabiska kā arī mākslīga akmens vai arī stikla.

Virtuve pēc personīgā dizaina vai tomēr jau gatavās moduļu virtuves mēbeles

Vēlaties priekš virtuves mebeles pēc pasutijuma vai arī patīk gatava virtuve, šī izvēle, lai ir Jūsu ziņā, taču jāmin dažas lietas, kas ir jāielāgo, izvēloties priekš sevis mēbeļu veikalu. Pasūtiet virtuves iekārtu labāk no Latvijas mēbeļu ražotājiem kā arī mēbeļu tirdzniecības vietām. Sacensība šeit jau ir mežonīga, un daudzi jau sen pielieto kvalitatīvas tehnoloģijas un izejmateriālus, taču pat, ja virtuve būs ražota citā Eiropas valstī, tās cena būs pieņemamāka kā pasūtīt mēbeles no Eiropas. Vispirms dodieties pie meistariem, kuri var izgatavot mebeles pēc pasutijuma, ja savāciet ne mazāk kā 3 cenas piedāvājumus. Viennozīmīgi tas Jums ļaus orientēties virtuves mēbeles izgatavošanas cenās pie tam dabūt plānu savai virtuvei. Pirms pasūtat virtuves mēbeles, padomājiet par katru sīkumu, kur tiks novietoti virtuves galdi vai krēsli tiešām ir nozīmīga detaļa jau pat no plānošanas sākuma. Kad nav īsti pārliecības, kā būs labāk, droši vien tad pareizāk būtu griezties pie meistara, kurš spēs Jums piedāvāt virtuves dizainu un nodrošinās mēbeles pēc pasūtījuma, kuras atbildīs Jūsu finansēm un vēlmēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *