VAI VAR PIEVIENOTIES PILSĒTAS NOTEKŪDEŅU SISTĒMAI?

Būvējot māju vai veicot jau esošas ēkas renovāciju visos tās posmos, ir nepieciešams pārliecināties par visu uzstādāmo un jau uzstādīto komunikāciju funkcionalitāti. Šajā jautājumā īsti nav tādu faktoru uz kuriem pievērt acis ar domu, ka kaut kad nākotnē gan jau tas tiks sakārtots. Viena nesakārtota lieta noved pie nākamās, kas nozīmē to, ka remontdarbi drīz vien būs jāveic atkal. Viena no komunikācijām, kuru vajadzētu korekti izbūvēt pirmo, ir kanalizācija. Lai ikdienā izmantotais ūdens un blakusprodukti tiku novadīti drošā veidā gan mājsaimniecībā, gan dabā, ir nepieciešams izbūvēt kanalizācijas sistēmu, kas šo darbiņu padara ātru un vienkāršu. Kvalitatīvas kanalizācijas sistēmas izbūve ar septiķu montāžu un dažādām bioloģiskām attīrišanas iekārtām. Pilsētās dzīvojošajiem iespējas noteikti būs plašākas, jo ir jau attīstīts komunikāciju tīkls, taču lauku rajonos ar to ir mazliet sarežģītāk.

Ieskaties – http://www.bio-kanalizacijas.lv/

DAŽĀDA VEIDA NOTEKŪDEŅU SISTĒMU VEIDI.
Septiķis, bioloģiskās attīrišanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Bioloģiskā attīrīšanas iekārtā ir daudzfunkcionāla. Attīrītais ūdens ir lietojams atkārto, piemēram dārza laistīšanā. Arī tā tīrīšana neprasa lielu uzmanību, taču tai nepieciešams elektrības pieslēgums, kura patēriņš nav lielāks kā ledusskapim. Septiķis ir vienkāršāks risinājums, jo nav vajadzīga elektrības padeve, taču tā ūdens nedrīkst nonākt dabā un ir regulāri jātīra. Atdalīto ūdeni nedrīkst lietot atkārtoti, tādēļ pāris reizes gadā jāizmanto asenizācijas pakalpojumi, kas septiķi izsūknē.

KAS VEIC SEPTIĶU TĪRĪŠANU?
Ierakt zemē sptiķi var tajās Latvijas apdzīvotajās vietās, kurās ir zems gruntsūdeņu līmenis. Vietās ar augstu gruntsūdeņu līmeni labākais risinājums būs bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Daudzi vēlas zināt, kāda ir atšķirība. Pirms sniedzam atbildi, jāpiemin, ka katram īpašuma un projekta veidam piemērota kanalizācijas sistēma ir jāizplāno laikus. Septiķiem ir divi vai trīs rezervuāri, kuros notiek visa ūdens un blakusproduktu uzgabāšana. Pirmajā rezervuārā nonāk notekūdeņi ar visu kanalizācijas saturu, kas nogrimst apakšā, bet ūdens pārte uz otru tvertni. Septiķu tīrīšanu veic asenizācijas pakalpojumu sniedzēji. Šāds risinājums ir lieliski piemērots nelielām privātmājām vai vasarnīcām. Septiķa tīrīšanas īpatnības saistītas ar to, ka ūdens, kas tur uzkrājas, ir kaitīgs apkārtējai videi. Tur pretī bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās mājo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos atrastajām organiskajām vielām, attīrot ūdeni un tādēļ tas ir izmantojams atkārtoti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *