Kā pareizi atrast parketu?

Remontējot dzīvokli mēs neizbēgami nonākam līdz jautājumam, kādi grīdas segumi ir labākā izvēlēšanās. Tiek salīdzināti dažadi grīdas segumi, domājot par piemērotāko variantu. Modernas grīdas segumi patiešām jau ir ļoti dažāda tipa. Izlase būs atkarīga no vispārējā dizaina risinājuma, no uzstādīšanas iespējām kā arī telpas funkcijām.

Kam pievērst uzmanību lamināta vai parketa izvēlē?

Grīdas segumi šodien ir lielā variācijā, bet biežāk izvēle tiešām ir starp flīzēm, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Par flīzēm ir skaidrs, taču kā var izprast, kas tad jau ir labākais variants – parkets, lamināts, vinila grīdas vai pilnveidots parkets? Tā kā var likties, ka šie segumi tomēr ir tiešām līdzīgi. Savukārt lamināts var izcelties ar daudzām priekšrocībām, kā piemēram, pieejamā lamināta cena un vēl uzstādīšana. Ikvienam jau ir zināms, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī izjaukšana ir vienkārša un to var paveikt pašiem. Šie grīdas dēļi neizdegs saulē, bet virsma ir nealerģiska, antistatistiska un nekaitē veselībai. Šodien ražotais lamināts var izcelties ar ekoloģiskiem materiāliem un izgatavošanā ir taupīti dabas resursi. Kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, ka viņu nav iespēja atjaunot. Visiem zināms, ka pats lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Izturīgākais lamināts pēc klases ir 33, kas var kalpot pat līdz divdesmit gadiem, taču šodien biežāk tiek uzstādīts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Pats parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – karstumizturība, skaņas izolācija, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi jau ir izgatavoti no īsta koka, kas padara šo materiālu dārgu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču pastāv arī pieejamāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Izvēloties šo materiālu, ir obligāti jāpievērš vērība tādam apstāklim, vai tiešām parkets ir nevainojamas formas. Priekš tam, lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā būs jāsaliek kopā. Šajā gadījumā nevajadzētu būt nekādām spraugām Parasti, ja ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Brīdī, kad tiks izvēlēts vislabākais parketa centrs, vispirms apskatiet rekomendācijas un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Diezgan bieži tur var tikt pārdots arī lamināts, vērsiet īpašu vērību, kad biežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par likšanas tehniku, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *